user
BURHANİYE’DE KADINLAR BULUŞMASI GERÇEKLEŞTİ

Sıradaki içerik:

BURHANİYE’DE KADINLAR BULUŞMASI GERÇEKLEŞTİ

e
sv

KABOTAJ BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

25 okunma — 03 Temmuz 2024 07:49

İskele Yat Limanı’nda düzenlenen törenden sonra geleneksel olarak düzenlenen yağlı direk, ördek yakalama ve yüzme yarışmalarına halkın ilgisi yoğun oldu.

Burhaniye Kaymakamlığına vekâlet eden Havran Kaymakamı Enver Özderin, Belediye Başkan Vek. Tarık Erdil, İlçe Emniyet Müdürü Faik Karabaş, Garnizon Komutanı Topçu Bnb Yusuf Kaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bora Zihni, İlçe Jandarma Kmt. Vek. Serkan İrez,

Sahil Güvenlik Bot Kom. Serdar Çatık, İlçe Sağlık Müdürü Ömer Yiğit Yalçın, Yazı İşleri Md. Tuncay Kuru, Burhaniye Belediye Başkan Yardımcıları Oktay Erbalaban, Tamer Midilli ve Ayten Tuna, İlçe Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Özlem Salgın Türçev İzmir ve Kuzey Ege İlleri Koordinatörü Yetkin Karabinalı ve Burhaniye Belediye Meclis Üyeleri katıldı.

Protokolün Türk Deniz Şehitleri anısına denize çelenk bırakmasıyla başlayan program yapılan konuşmalar ile devam etti.

Belediye Başkan Vekili Tarık Erdil konuşmasında 1 Temmuz’un önemine değinerek, “Ülkemizde denizciliğin geliştirilmesini amaçlayan “Kabotaj Kanunu” ile bağımsızlığımız ve denizlerimizdeki haklarımız garanti altına alınmıştır. Bu bakımdan Kabotaj Kanunu, Türk denizciliğinin gelişmesi için bir dönüm noktasıdır.

Bu özel günde, Türk denizciliğinin gelişmesinde emeği geçenlere ve tüm denizcilerimize şükranlarımı sunuyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tarihimizin tüm büyük denizcilerini, deniz savaşlarında, deniz kazalarında hayatını kaybeden bütün şehitlerimizi, bu mesleğe emeği geçen ve ebediyete intikal eden tüm denizcilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

Halkımızın ilgi ile takip ettiği yarışmaların ardından, 8-14 yaş grubu küçükler 50 metre serbest stil yüzme yarışında 1. Doruk Tekgöz, 2. Türker Talha Türkan, 3. Eymen Duran oldu.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.