user
Başkan Ertaş, Esnaf Odaları ile bir araya geldi

Sıradaki içerik:

Başkan Ertaş, Esnaf Odaları ile bir araya geldi

e
sv

Altıeylüllü aşçı adaylarından lavantalı lezzetler

30 okunma — 03 Temmuz 2024 17:28

Altıeylül Belediyesi tarafından açılan Aşçılık ve Pastacılık Kursu’na katılan kursiyerler, Başkan Hakan Şehirli’yi ağırladı. Pastacılar lavanta hasatından topladıkları aromalarla çeşitli lezzetler ikram ettiler.

Altıeylül Belediyesi, düzenlediği çeşitli kurslarla başta evhanımları olmak üzere vatandaşları meslek sahibi yapıyor. Bu kapsamda açılan Aşçılık ve Pastacılık Kursu’na katılan kursiyerleri Başkan Hakan Şehirli ziyaret ederek, başarılar diledi.

Yine Altıeylül Belediyesi tarafından düzenlenen Lavanta Hasat Günleri’nde elde edilen ürünler, kursiyeler tarafından hazırlanan birbirinden leziz pasta ve kurabiyelere aroma verdi. Kursiyerlera başarılar dileyen ve ürünlerinin tadına bakan Başkan Şehirli, “Belediyemizin düzenlediği Aşçılık ve Pastacılık Kursu’na katılan kursiyerlerimiz, lavanta bahçemizden topladıkları lavantalarla enfes lezzetler hazırladılar. Doğanın taze kokusunu mutfaklarına taşıyan kursiyerlerimiz, lavanta ile tatlandırdıkları çeşitli tarifler ile kurs boyunca öğrendikleri hünerleri sergilediler. Altıeylül Belediyesi olarak, bu tür etkinliklerle hem doğayla iç içe olmayı teşvik ediyor hem de kursiyerlerimizin gastronomi alanındaki yeteneklerini geliştirmelerine katkıda bulunuyoruz. Aşçılık ve Pastacılık Kursu’na katılan tüm kursiyerlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz” açıklamasında bulundu.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.