user
‘Aldatmak’ta dün akşam neler yaşandı?

Sıradaki içerik:

‘Aldatmak’ta dün akşam neler yaşandı?

e
sv

BÖLGENİN HAYVANCILIK MERKEZİ

20 okunma — 01 Temmuz 2024 17:52

BAÜN Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi Bölge Hayvancılığının Gözde Merkezi Olmaya Devam Ediyor

Balıkesir Üniversitesi (BAÜN), faaliyet gösterdiği tüm alanlarda değer üretimini sürdürüyor. BAÜN Veteriner Fakültesi de eğitim ve akademik çalışmaların yanı sıra hayvan sağlığı alanında gerçekleştirdiği çalışmalarla dikkat çekiyor. BAÜN Veteriner Fakültesi bünyesinde faaliyet gösteren Hayvan Hastanesinde, 2024 yılının ilk yarısında yaklaşık 1000 hasta hayvana yardım eli uzatıldı.

Balıkesir Üniversitesi Veteriner Fakültesinde hizmet veren Hayvan Hastanesi bünyesinde; bulaşıcı, öldürücü viral ve bakteriyel hastalıklara yakalanan başta kedi ve köpek olmak üzere birçok hayvan büyük bir titizlikle yürütülen tedavi protokolleri neticesinde sağlıklarına kavuşurken, koruyucu hekimlik hizmetleri çerçevesinde parazitler ve zoonoz hastalıklarla mücadeleye de devam ediliyor.

Her geçen yıl tedavi edilen hayvan sayısını artırarak bölgeye en iyi hizmeti vermeyi amaçlayan BAÜN Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesine ayda yaklaşık 150 hasta sahibi gelirken, 2024 yılının ilk 6 ayında 879 hasta sahibi hastaneden hizmet aldı. 2024 yılının ilk yarısında toplam 980 hayvana muayene, teşhis, tedavi ve ameliyat hizmeti verilen hayvan hastanesinde; 371 adet kedi, 426 adet köpek, 86 adet sığır, 55 adet koyun, 7 adet keçi, 3 adet deve, 3 adet at, 27 adet kuş ve 2 adet tavşana hizmet verildi. Çiftlik hayvanlarını tedavi ettirmek için başvuruda bulunan yetiştiricilerin sorunlarının belirlendiği hayvan hastanesinde, alanlarında uzman nitelikli akademisyenler tarafından hayvanlar için etkin tedavi yöntemleri uygulanmaya devam ediyor.

  • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.