REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
SON DAKİKA

Zımba Gazetesi

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yücel Yılmaz’dan şehri kucaklayan projeler

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Yücel Yılmaz’dan şehri kucaklayan projeler
10 Mart 2024 - 16:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


2024-2029 Şehir Yönetim Manifestosunu açıklayarak istihdamdan kentsel dönüşüme, sosyal belediyecilikten sanayiye kadar100 yeni müjde veren Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Size söz veriyorum; “2028’de Türkiye’de en yaşanılır ve özenilen şehir Balıkesir olacak” dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Yücel Yılmaz, 2024-2029 Şehir Yönetim Manifestosunu açıkladı. İlmek ilmek işlenen, emek harcanan, akıl teri dökülen ve Balıkesir’i artık tam anlamıyla dirençli ve güçlü bir şehir haline getirecek projeleri 7 başlık altında toplayarak Balıkesirlilere anlatan Başkan Yücel Yılmaz; heyecanlı ve coşkulu kalabalık tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı.

BİZ, BİRLİKTE BAŞARDIK SÖZÜNÜN ALTINDA

7 BİN 690 PERSONEL VAR

100.Yılda 100 Proje ile Balıkesir’i, Balıkesirlilerle birlikte yönetmeye devam edeceklerini söyleyen Başkan Yücel Yılmaz “2014’te bir hikâye başladı. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere teşkilatlarımıza ve gönülden bizi destekleyenlere teşekkür ediyorum. Bir taşla duvar olmaz. Hangi makamda olursanız olun ben lafıyla bir şey yapamazsınız. Biz birlikte başardık sözü buradan geliyor. Biz birlikte başardık sözünün altında 7 bin 690 personel var. Hepsini alkışlıyorum. Bu personelin hepsi organik ve Balıkesir’in çocuğu; dışarıdan transfer değil, burada yaşıyor. Biz onlarla birlikte başardık. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Ben Balıkesir’de yaşıyorum, çocuklarım, ailem Balıkesir’de, Balıkesir’de iş yapıyorum. Biz, herkesi dinleyen yapılar kurduk. Kent Konseyi ve Stratejik Plan Ofisleri kurduk, şehrin nabzını tutuyoruz. Aldığımız enerjiyi akıl teriyle yoğuruyoruz. Sonra bu projeler oluşuyor. Hem günü yakalama hem şehri geleceğe hazırlama, gençler için şehri en iyi şekilde hazırlamak gibi dertlerimiz var. Sakin havada gemiyi limana yanaştırmak her kaptanın harcıdır. Ama diğer türlüsü cesaret, özgüven ve çok çalışmak ister. Ben tek başıma hiçbir şey yapmadım. Ayrım yapmadan 20 ilçemizle beraber çalışıyoruz. Bu işler tesadüfen olmaz. Yapacağız demek kolay. İnsan kaynağı, yönetim kaynağı olmadan bu işler olmaz.” dedi.

VARAN 1

20’DE 20 BALIKESİR HAMLESİ

Konuşmasının ardından projelerini sıralayan Başkan Yücel Yılmaz, ilk olarak Varan 1 başlığı altında “20’de 20 Balıkesir Hamlesi”ni anlattı. 20 ilçenin tamamına; BALBUCKS, Dijital Gençlik Merkezi, gençlik merkezi, NE10, spor kompleksi, Uydu Kuluçka Merkezi ve Sokak Hayvanları Tedavi Merkezi kuracaklarını ifade eden Başkan Yılmaz ayrıca hobilerin ticarete dönüşmesine olanak sağlayacak 100 yeni BALMEK açacaklarını söyledi. Körfez ve Güney Marmara bölgelerinde de birer Çocuk Köyü oluşturacaklarını belirten Başkan Yılmaz; Ayşebacı Mahallesi yakınında bir Fuar ve Kongre Merkezi ve şehrin farklı bir noktasında da Kültür ve Sanat Merkezleri oluşturacaklarını ifade etti.

VARAN 2

ŞEHİR EKONOMİSİ VE İSTİHDAM

 “Şehir Ekonomisi ve İstihdam” projelerini sıraladığı Varan 2 başlığında da Balıkesir’in çocuklarının, Balıkesir’de doyacakları birçok Organize Sanayi Bölgesi ve sanayi siteleri kurulacağını müjdeledi. Bigadiç ve Edremit’te Tarıma Dayalı İhtisas OSB, Gönen Sera İhtisas OSB, Balıkesir OSB Genişleme Etabı, Marmara OSB Genişleme Etabı, Dursunbey OSB, Susurluk Besi İhtisas OSB’leri, Bakanlıkla beraber yapacaklarını söyleyen Yücel Yılmaz, arsa tahsis sözleşmelerini teslim edeceklerini söyledi. Galericiler Sitesi, Gökköy Sanayi Sitesi ve Marmara Sanayi Sitesi ile birlikte toplamda 25 bin kişiye istihdam sağlanacak.

VARAN 3

BÜYÜK HİZMET HAMLESİ

Bu güne kadar; Bandırma, Havran ve merkeze asfalt plent tesisi açtıklarını dile getiren Başkan Yücel Yılmaz, BALTOK Parke Taşı Üretim Tesisi açacaklarını belirterek “Kırsalda asfaltsız ve parke taşsız yol kalmayacak. Kırsalda ilk 1500 gün içerisinde parke sorunu kalmayacak. Ayrıca tüm kırsal mahallelerimizi çok amaçlı salonlarla donatacağız.” dedi. 

Balıkesir’in 50 yılık beklentisi olan Cumhuriyet Meydanı’na kavuşturacaklarını söyleyen Başkan Yılmaz “Bu inanılmaz bir proje. Karesi-Altıeylül belediyelerinin binasının yıkımına başlandı. Altını otopark yapıp üstüne ‘Sofra Balıkesir’ yapıyoruz. Askeriyenin tescilsiz olan Gazinosu yıkıyoruz. Astsubay Orduevi Balıkesir Sanat Merkezi, Subay Orduevi Atatürk ve Milli Mücadele Müzesi oluyor. Tren Yolu’nu yer altına alıyoruz. Ayrıca yeni otoparklar yapacağız. Bu, ilçe belediye başkan adayımızla istişare ederek yapacağımız bir konu. Yerlerimiz çoğu her yerde hazır. Projeleri hazır, bütçeleri hazır. Yeni çevre yolları ve yeni kavşaklar yapacağız.” dedi.

VARAN 4

SU-ARITMA ALTYAPI HAMLESİ

Zeytinli, Merkez, Güre, Ayvalık ve Avşa’ya İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi yapacaklarını müjdeleyen Başkan yücel Yılmaz “Zeytinli Arıtması ile Edremit’i Edremitli siyasilere rağmen koruyup, denizimizi temiz tutacağız. Merkezin kapasitesi iyi ancak artıracağız, müsait alanımız var, ileri biyolojik arıtma yapıyoruz. Çıkan suyu tarımsal sulama standartlarında arıtarak Halaca ve Ovaköy Ovalarını sulayacağız. Temelini 6 ay içerisinde atarız. Simav Çayı için de seferberlik başlatıyoruz. Çevre Bakanımızla konuştuk. Kirliliğe neden olan ne kadar unsur varsa incelenecek. DSİ tarafından rehabilitasyonu yapılacak. Bir sene içerisinde çözeceğiz.” dedi.

VARAN 5

AFETLERE DİRENÇLİ VE GÜVENLİ ŞEHİR

Kentsel yenilenmeyi başlatacaklarını söyleyen Başkan Yücel Yılmaz “Vatandaşlarımıza dayanıklı ve ucuz konutlar sunacağız. Her yıl 10 bin konutu şehrimize kazandırıyoruz. 1 milyon metrekare yer verdi, Bakanlık bize. 20 ilçemizde 1 Nisan’da yapıma başlıyoruz. Bu binaları çelikten yapacak ve kısa sürede tamamlayacağız. Balıkesir geniş bir coğrafya; neden üst üste binalarda oturuyoruz. Toprakla beraber, iç içe yaşayalım. Ayrıca dayanıksız binasını ‘yıkıyorum’ diyenlere avantaj sağlayacağız. Güney Marmara ve Körfez Bölgesi’ne Afet Koordinasyon ve Lojistik Destek Merkezleri kuracağız. Merkezdeki Afet Koordinasyon Merkezini geliştiriyoruz.” dedi.

VARAN 6

KIRSAL KALKINMA VE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

Kırsal kalkınma ve sürdürülebilirliğin en çok önemsediği konulardan biri olduğunu vurgulayan Başkan Yücel Yılmaz “Çiftçinin yüzü gülmesi, şehrin yüzünün gülmesi demek. Tarımla gelişmek istiyoruz. Sulama Birlikleri’nin tamamını bünyemize aldık. 2024 yılında tarımsal sulama ücretsiz. Allah bereket versin. Kadın ve girişimcilerimize, yeni iş kuracaklara ve kooperatiflere 100 bin TL teşvik desteği vereceğiz. Helali, hoş olsun. 1000 yetiştiricimize 11 bin damızlık kuzu Büyükşehir olarak biz veriyoruz. Zaten Damızlık Merkezlerimiz var, dağıtıyoruz. Yapageldiğimiz işi yapmaya devam edeceğiz. Üreticilerle birlikte Balıkesir’i bal üretiminde 7’nci sıradan 4’üncü sıraya yükselttik. Desteklerimiz sürecek; BAÇEM kurslarına katılarak sertifikalarını alan tüm arı yetiştiricilerimize kovan ve fondan kek desteği veriyoruz.” dedi.

VARAN 7

SOSYAL BELEDİYECİLİK

1,5 yıl önce hayata geçirdikleri “Vefa Kart” uygulamasıyla sosyal destek ağını yaygınlaştırıp, güçlendireceklerini söyleyen Başkan Yücel Yılmaz “65 yaş üstü büyüklerimize aylık 2 bin TL destek veriyoruz. Çalışan annelerimize müjde. Büyükşehir olarak kreş desteği veriyoruz. Kadınlarımıza hayırlı, uğurlu olsun. 2028’de Türkiye’de en yaşanılır ve özenilen şehir Balıkesir olacak, söz veriyorum. 20 ilçede sosyal hayatı dengeleyeceğiz. Devlet Tiyatrosu Balıkesir’e gelecek. İlçelere bunun için sahne kuruyoruz. Biz, bu şehre 5 yıldır hizmet etmeye çalışıyoruz. Her kesimle istişareli çalışıyoruz. Biz, Balıkesir’i her yönüyle güçlendirmeye çalışıyoruz. Tarihi binalarımızı gün yüzüne çıkarıyoruz. Spor kulüplerimizin tamamına destek oluyoruz. Atatürk’ün de dediği gibi ‘Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır.” Bir şeye ihtiyacımız var çalışmak. Biz, çalışmamızla ilham oluyoruz.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Mansur Yavaş anlamlı emanet!
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Vefa örneği gösterildi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
CANKUL, PERSONELLE BAYRAMLAŞTI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
CEMAL ÖZTAYLAN OYUNU KULLANDI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
VALİ USTAOĞLU OYUNU KULLANDI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yılmaz ailesi oy kullandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
VATANDAŞLAR İFTARDA BULUŞTU
GÜNLÜK HABER AKIŞI
BANÜ’DE PANEL İLGİ GÖRDÜ
GÜNLÜK HABER AKIŞI
BAÜN HASTANESİNDE BİR İLK
GÜNLÜK HABER AKIŞI
ESNAF İSTEDİ BAŞKAN YAPTI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
İFTAR SOFRASI DOLDU TAŞTI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Uydu Kuluçka Merkezi açıldı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
İFTAR SOFRALARI DOLDU TAŞTI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
RAMAZAN ALTIEYLÜL’DE GÜZEL
GÜNLÜK HABER AKIŞI
MEZARLIKLARA BAKIM YAPILDI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
“ÇOK GÜZELSİN ALTINOVA”
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Çamlık’a Mini10 ve BALMEK
GÜNLÜK HABER AKIŞI
BANÜ KARİYER FUARI’NDA
GÜNLÜK HABER AKIŞI
BALIKESİR’DE DEPREM KORKUTTU
GÜNLÜK HABER AKIŞI
ÜRETİCİYE BÜYÜK DESTEK
GÜNLÜK HABER AKIŞI
EDREMİT’TE AĞAÇLAR BUDANDI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yücel Yılmaz’dan ahde vefa
GÜNLÜK HABER AKIŞI
MHP’DEN KEPSUT ZİYARETİ
GÜNLÜK HABER AKIŞI
BALYA’YA YENİ TERMİNAL!
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Şehir merkezine dev meydan
GÜNLÜK HABER AKIŞI
PALAZ, ÇALIŞMALARI İNCELEDİ
GÜNLÜK HABER AKIŞI
CUNDA’DA VATANDAŞ BULUŞMASI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
ERGİN CUNDA’YI GEZDİ
GÜNLÜK HABER AKIŞI
CAN DOSTLAR UNUTULMADI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
“BİRLİKTE BAŞARDIK”
GÜNLÜK HABER AKIŞI
MHP Gömeç’e kilitlendi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
PARKLARDAKİ OTLAR TEMİZLENDİ
GÜNLÜK HABER AKIŞI
ALTIEYLÜL’DE ANLAMLI OYUN
GÜNLÜK HABER AKIŞI
MHP ADAYLARINI TANITTI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
YATIRIMLAR DEĞERLENDİRİLDİ
GÜNLÜK HABER AKIŞI
SOKAK HAYVANLARINA ŞEFKAT ELİ
GÜNLÜK HABER AKIŞI
ALTIEYLÜL’DE BİR İLK DAHA
GÜNLÜK HABER AKIŞI
BAŞKAN ERGİN ESNAFLA BULUŞTU
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Türkiye’ye örnek tesis
GÜNLÜK HABER AKIŞI
MOD10 ilk konserini verdi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
AYVALIK’TA MECLİS TOPLANDI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
KARESİ’DE MECLİS TOPLANDI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
EDREMİT’TE MECLİS TOPLANDI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
GÜRESPOR FARKLI KAZANDI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Çevreye Duyarlı Burhaniye
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Koro şefi Kamuran Akkor
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kamuran Akkor’un yetenekleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
BALIKESİR’DE DEPREM KORKUTTU
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Emaar SkyView’da kutladı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Emaar SkyView’da kutladı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Göz alıcı!
GÜNLÜK HABER AKIŞI
SİMGE’DEN VİRÜS UYARISI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
ŞAHSENEM 500 KADINLA EĞLENDİ
GÜNLÜK HABER AKIŞI
LEYLEĞİ HAVADA GÖRDÜ
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Sanat Camiası Sergiye Koştu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
ALİŞAN KIBRIS’TA SAHNE ALDI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
GÜLBEN ERGEN NEŞE SAÇTI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
BANDIRMA’DA CHP YENİ ADAYI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
DEMON AZAB-ÜL KEM GELİYOR
GÜNLÜK HABER AKIŞI
MERVE MERMER BU KEZ ÜZDÜ
GÜNLÜK HABER AKIŞI
MERVE MERMER BU KEZ ÜZDÜ
GÜNLÜK HABER AKIŞI
“SONSUZLUĞA YOLCULUK”
GÜNLÜK HABER AKIŞI
SAKARYALI KADINLAR ŞAHLANDI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Türkiye’de bir ilk!
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Leylifer dizisi MipCancun’da
GÜNLÜK HABER AKIŞI
HARUN KOLÇAK “GELMELİ” 
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Robotik çağın ayak sesleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
RETROAKTİF KISKANÇ MISINIZ?
GÜNLÜK HABER AKIŞI
DİKKAT KIRILIR!
GÜNLÜK HABER AKIŞI
KIBRIS ARABESK’E DOYDU
GÜNLÜK HABER AKIŞI
KIBRIS ARABESK’E DOYDU
GÜNLÜK HABER AKIŞI
KIBRIS ARABESK’E DOYDU
GÜNLÜK HABER AKIŞI
E-imza Nedir?
GÜNLÜK HABER AKIŞI
GÜLBEN ERGEN RENGARENK!
GÜNLÜK HABER AKIŞI
CUMHURİYET 100 YAŞINDA!
GÜNLÜK HABER AKIŞI
KÜLTÜR ELÇİLERİMİZ
GÜNLÜK HABER AKIŞI
GÜLBEN ERGEN RENGARENK!
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Edremit bayraklarla donatıldı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Edis’ten unutulmaz performans
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Fashion tv Güzeller geçidi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
AYDIN ESKİKÖY ONURSAL JÜRİ
GÜNLÜK HABER AKIŞI
DATÇA’DA SANAT COŞKUSU
GÜNLÜK HABER AKIŞI
ACI KAYBIMIZ
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Otomatik Portakal gala yaptı!
GÜNLÜK HABER AKIŞI
12 YIL SONRA YENİDEN ŞAHSENEM
GÜNLÜK HABER AKIŞI
ASLAN GELMEDEN SESİ GELDİ
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yargı’da nefesler tutuldu!
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Balıkesir’de Hareketli Hafta
GÜNLÜK HABER AKIŞI
DENİZ MANZARALI SKATE PARK
GÜNLÜK HABER AKIŞI
MUTLULUĞA İLK ADIM
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Çocuk Köyü pırıl pırıl
GÜNLÜK HABER AKIŞI
SARI CAZİBE: GÜLBEN ERGEN
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Ulaşımda sıkı denetim
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Demet Akalın’dan ters köşe
GÜNLÜK HABER AKIŞI
İvrindi’ye Sıcak Asfalt
GÜNLÜK HABER AKIŞI
GÖKNUR Bİ DAHA DİYOR
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Gar Meydanı Sil Baştan
GÜNLÜK HABER AKIŞI
GÜLBEN ERGEN PHUKET YOLCUSU
GÜNLÜK HABER AKIŞI
BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI
GÜNLÜK HABER AKIŞI
GÖRKEMLİ DEFİLE
GÜNLÜK HABER AKIŞI
7/24 YAYIN HAYATINA BAŞLIYOR
GÜNLÜK HABER AKIŞI
BALIKESİR’DE ZAFER COŞKUSU
GÜNLÜK HABER AKIŞI