Bugün - 26 Mayıs 2022 PerşembeKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.pngimages/habersistemi_08.png
 
İstanbul   27°°C
 
VALİ ŞILDAK, ATLI OKÇULUK YARIŞMASININ AÇILIŞINA KATILDI Vali Hasan Şıldak, Sındırgı İlçesinde gerçekleştirilen Akın..
VALİLİK'TE EĞİTİM SEMİNERİ
Balıkesir Valiliği koordinasyonunda ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı işbirliği ile İlimizdeki kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticilerine yönelik Kurumsal Liderlik ve Süreç Yönetimi kapsamında Eğitim Semineri gerçekleştirildi.
Gündem Haberi - 17 Aralık 2021 Cuma

(12:37)
Balıkesir Valiliği koordinasyonunda ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı işbirliği ile İlimizdeki kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticilerine yönelik Kurumsal Liderlik ve Süreç Yönetimi kapsamında Eğitim Semineri gerçekleştirildi. 

Yöneticinin lidere dönüşme sürecinin aktarıldığı seminere Vali Hasan Şıldak ve Eşi Fatma Nur Şıldak'ın yanı sıra kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Balıkesir Ögretmenevinde düzenlenen seminerde katılımcılara, yönetici ve liderlik arasındaki farklılıkların aktarılmasıyla , bu kavramları birbirinden ayıran özelliklerin neler olduğu hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu. 

Liderlik ve yöneticilik özelliklerinin kurumsal başarı açısından öneminin üzerinde durulduğu seminerde konuşan Vali Şıldak, yapılan seminere eğitimden daha çok ‘kendini geliştirme’ çalışması denilebileceğini ifade etti. Şıldak, “Dünya ile birlikte ülkemiz yerinde duran bir kavram içinde değil, sürekli değişen, yenilenen ve gelişen bir durumda. Bizim de bu gelişmeye süratle uyum sağlamaya ihtiyacımız var. Bizler, başında bulunduğumuz kurumların yönetim süreçlerinde söz sahibi olan, etkimiz olan kişileriz. Kendi kurumlarımızda bulunduğumuz pozisyonlarda sadece personelimizi değil, o hizmet alanını da yönettiğimizi unutmamamız gerekir. Sadece imza atmıyoruz, kişileri yönlendirmiyoruz. Kamu hizmetinin şekillenmesi ve hedef kitlemiz olan vatandaşlarımızın duydukları memnuniyet veya gayri memnuniyet, başarı ya da başarısızlık büyük ölçüde bizim faaliyetlerimizle, yöntemlerimizle ve kullandığımız enstrümanlarla belirleniyor. Hangi sektörde olursak olalım artık yönetime, yönetim anlayışına çok değer veriliyor. Bu itibarla günümüzde artık yönetim, bilhassa liderlik; ‘nereye doğru evriliyor, nasıl bir şekil alıyor, modern yaklaşımlar nelerdir, yeni oluşum neyi gerektiriyor ve bunu biz nasıl uyarlayabiliriz’ sorularına yönelik bir bakış açısı kazanmak anlamında bugünkü faaliyetimizi gerçekleştirdik.” ifadelerini kullandı. 

Hizmetin hatasız olması, bütün insanlara eşit, rasyonel ve hak ettiği hizmetin verilebilmesi için kurumlarımızda dönüşümün şart olduğunu sözlerine ekleyen Vali Şıldak, “Yöneticilikten, düz idarecilikten liderliğe yönelik bir kayma var ve bu doğal bir süreç. Toplumdaki dönüşüm daha benimsetmeye yönelik, daha sahiplendirici takım çalışmasını öne çıkaran sürükleyici bir modeli gerektiriyor. Son 100 yılda, hatta son 20 yıldaki gelişim, gerek teknoloji gerekse bilgi çağındaki hızlı dönüşüm artık pek çok alanda pozisyon almayı gerektiriyor.” diye konuştu.

Programda daha sonra uzman Cem Sezgin tarafından lider kimdir, yönetici kimdir, aralarındaki farklar nedir sorularına yönelik yapılan sunum gerçekleştirildi. Kurumsal Liderlik ve Süreç Yönetimi kapsamında düzenlenen eğitim semineri kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinin de söz aldığı, karşılıklı etkileşim içinde devam etti.

Kaynak / Editör: Okunma 144

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


GündemHaberleri

BÜYÜKŞEHİR KADIN KOOPERATİFLERİNİ DESTEKLİYOR
ASGARİ ÜCRET AÇIKLANDI!..
Körfezin Sultanları, Sultanlar Ligi Yolunda
MAYIS AYI BELEDİYE MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
AVŞA'NIN DİVASI REYHAN OLCAY KONUŞTU
Sındırgı Yörükler Derneği Eczacılar Gününü Kutladı
Başkan Bahçavan 2020 yılını değerlendirdi
Nevakar Türk Sanat Müziği Topluluğu

Diğer Haberler

Her 10 gebeden 1'inde gebelik depresyonu görülüyor
EDREMİT'TE İFTAR YEMEĞİ VERİLDİ
“Deniz Ve Yüzeysel Su Kirliliği Sebepleri Ve Çözüm Raporu Sunuldu”
'Çukur' bir kez daha bir arada!
Çağla Şıkel güzellik sırlarını açıkladı!
İlker Kaleli ve Biran Damla Yılmaz aşk mı yaşıyor?
ALTIEYLÜL’DE İŞİN SIRRI HUZURDA
Ebru Şahin ile Cedi Osman aşk mı yaşıyor?
E-Gazete (Zımbagazetesi)
Ulusal Gazeteler
EDREMİTSPOR'DA ÇELEBİ DÖNEMİ BAŞLADI Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Tümdeniz Çelebi Edremitspo..
En Çok Okunanlar
TRAFİĞE KAPALI ALANLAR DENETLENDİ Yaz sezonuyla birlikte Zabıta ekipleri turistlik alanlarda denetimlerini sı.. Karantina günlerini eşi Selin İmer ve oğlu Arın'la birlikte İstanbul'd.. Rüzgar'la Hayata Gülümse Her hafta 15:00 ile 17:00 arası Gala TV'de  Rüzgar'la hayata g&uu.. Gözler Gökhan Gencebay'ın üzerinde! Vaktinin bir bölümünü spor salonunda geçiren G&o..

Anket Bulunamadı..

Anketler

Namaz Vakitleri
Şehir
(istanbul)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı

Hava Durumu
Şehir
(istanbul)
Bugün
18°°C - 27°°C
Pazar
19°°C - 25°°C
Salı
17°°C - 24°°C
Perşembe
17°°C - 25°°C

Günün Sözü


Ahirette seni kurtaracak bir eserin olmadığı takdirde fani dünyada bıraktığın eserlere kıymet verme.


(BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (R.A))


Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,17Yazılım - Web Aksiyon