Bugün - 28 Ekim 2021 PerşembeKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.pngimages/habersistemi_08.png
 
İstanbul   27°°C
 
HALUK ÖZÇELİK'DEN CHP Lİ MEHMET DEMİRE ONUR ÖDÜLÜ22 ay önce CHp Fethiye ilçe başkanlığına getirilen başarılı siy..
Karayün’nden Cumhurbaşkanı’na Yerel Basın Çağrısı

Türkiye Yerel Basın Birliği Genel Başkanı Nezir Karayün, Edirne’den Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslendi; “Yıllar önce belediye başkanlığı yaptığı dönemdeki gibi yerel basına sahip çıkan bir Cumhurbaşkanı olmasını bekliyoruz”

Türkiye Yerel Basın Birliği Genel Başkanı Nezir Karayün, Genel Başkan Yardımcısı Ercan Kutlu, Gençlik Kolları Başkanı Sabahattin Acar ve Genel Sekreter Esma Bulut ile birlikte 25 Eylül 2021 Cumartesi günü TYBB Edirne Şubesi’ni ziyaret etti.

Magazin Haberi - 28 Eylül 2021 Salı

(10:15)

Türkiye Yerel Basın Birliği Genel Başkanı Nezir Karayün, Edirne’den Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslendi; “Yıllar önce belediye başkanlığı yaptığı dönemdeki gibi yerel basına sahip çıkan bir Cumhurbaşkanı olmasını bekliyoruz”

Türkiye Yerel Basın Birliği Genel Başkanı Nezir Karayün, Genel Başkan Yardımcısı Ercan Kutlu, Gençlik Kolları Başkanı Sabahattin Acar ve Genel Sekreter Esma Bulut ile birlikte 25 Eylül 2021 Cumartesi günü TYBB Edirne Şubesi’ni ziyaret etti.

Ziyarette TYBB Edirne Şube Başkanı Erdoğan Demir, Genel Sekreter Ahmet Topaç, Yönetim Kurulu Üyesi Fikri Ak, Denetim Kurulu Üyesi Mert Soylu, Şube Üyesi Fikri Yalın ve UHA Edirne Temsilcisi Şafak Çekver hazır bulundu.

TYBB Edirne Şube Başkanı Erdoğan Demir’e aktif çalışmalarından dolayı teşekkür plaketi hediye eden Karayün, yaptığı basın açıklamasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yerel basın için çağrıda bulunarak BİK’in kaldırılması gerektiğini, ülkede sadece Turkuaz kartı olanların gazeteci sayıldığını ama binlerce turkuaz kartı olmayan gazetecinin de mesleğini sürdürdüğünü belirtti.

Karayün, Türkiye’de Binlerce Yerel Gazete Kapandı

Pandemi döneminde geçimini sağlayamayan binlerce yerel gazetenin kapandığını belirten Karayün; “Yerel basın zaten zorlu bir süreçten geçiyordu, birde pandemi ortaya çıkınca geçimini sağlayamayan meslektaşlarımız zor süreçler yaşadı ve Türkiye’de binlerce yerel gazete kapandı. Pandeminin de etkisiyle can çekişen yerel basına bir tekme de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi. Resmi gazetede yayınlanan son tasarruf tedbirleri genelgesinde abone, ilan ve reklam yasaklanarak, yerel basının belini tamamen büktü.

BİK Yerel Basını Bitirme Noktasına Getirdi

Bir de Basın İlan Kurumu diye kartel bir grup var. Bu grup sadece kendi bünyesinde çok zor şartları olan bir kurum olduğu için yerel basını o da bitirme noktasına getirdi. Zaten resmi ilanları da Basın İlan Kurumu’na yönlendirdiler. Basın İlan Kurumu da ‰ 15 komisyon alarak oradan para kazanıyor. BİK’in Türkiye’de gereksiz olduğunu düşünüyorum. Eskiden biz Valilik ve Kaymakamlıklar vasıtasıyla resmi ilanları alıyorduk. Bence BİK Türkiye’de kaldırılmalı ve tekrar mahallinde yerel basını canlandırmak için resmi ilanların özüne dönüp, valilik tarafından verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Çünkü başka türlü yerel basının ayağa kalkma şansı yok. Eskiden tüzük ilanları, dernek ilanları, zayi, kayıp ilanları her şey vardı. Ama artık bunlarda kaldırıldığı için sıkıntılar arttı.

 

 Erdoğan Yerel Basına Sahip Çıkmalı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın belediye başkanlığı yaptığı dönemlerde yerel basına ne kadar çok önem verdiğini ve sahip çıktığını hepimiz biliyoruz. Ama Cumhurbaşkanı olduktan sonra yerel basını ağzına bile almadı, Öyle bir kurum olup olmadığının hiçbir zaman sözünü etmedi, anlatmadı. Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ında yerel basına önem vermediğini gördük. Sıkıntıda buradan doğuyor, bu yüzden yerel basına acilen sahip çıkması gerektiğini düşünüyorum.

Sadece Turkuaz Kartı Olanlar Gazeteci Değil

Yerel basında kendi ölçüsünde düzenli yayınlarını devam ettiren gazeteciler var. Hepsi İletişim Başkanlığı’na ait olan turkuaz basın kartına sahip olmasalar da gerçekten o kartı fazlasıyla hak eden yıllarca yerel basına ve halka hizmet etmiş kişilerdir. Eskiden gazeteciler sarı basın kartı taşırdı, daha sonradan bu turkuaz basın kartına dönüştü. Tabi turkuaz basın kartının da belli şartları var, bu yüzden turkuaz basın kartı taşımayan arkadaşlarımız da gazetecilik yapıyorlar bu ülkede, onlarda gazeteciler.

Yerel Basın Yok Edildi

Yerel basının Türkiye’de yok edilme noktasına geldiğini değil, tamamen yok edildiğini düşünüyorum. Ama bizim özverili, davaya gönül vermiş arkadaşlarımız da kendi imkânları ve kişisel ilişkileri ile birlikte yerel basını ayakta tutmak için gereken mücadeleyi veriyorlar.

TYBB Türkiye’de 40 Temsilcisi Ve 6 Şubesi İle Hizmet Veriyor

Biz yerel basına ve yerel gazetecilere sahip çıkmak için kurulmuş, 45 ilde şube ve temsilcilikleri bulunan Türkiye Yerel Basın Birliği ailesiyiz. Bu ailenin şuan 6 şubesi var, 40 temsilcisi var. Ailemizi her geçen gün büyütmeye ve yerel basının tekrar özüne dönüp yaşaması için sesimizi duyurmaya devam edeceğiz.

En Çalışkan Ve Başarılı Şube Başkanımız Erdoğan Demir’e Plaket

Türkiye genelinde şube ve temsilciliklerimizi ziyaret etmeye devam ediyoruz ve bugün Edirne’de Evladı Fatihan’dayız. Edirne Şubemiz çok güzel çalışıyor, bu yüzden yönetimimiz, şubelerimiz içerisinde en aktif ve en iyi çalışan Edirne Şube Başkanımız Erdoğan Demir’e hizmetlerinden dolayı teşekkür plaketi vermeyi uygun gördü. Tabi sadece kendi çalışmıyor beni de çalıştırıyor. Türkiye Yerel Basın Birliği ailemizin başarılı bir ferdi olan Erdoğan Demir’e teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Demir, Plaketi Şube Yönetim Kurulumuz Adına Alıyorum

Gösterdiği başarılar sebebiyle teşekkür plaketi alan Demir; “Ben bu plaketi Edirne Şubesi’nin bütün yönetim kurulu adına alıyorum. Çünkü ben bu çalışmaları ve başarıları tek başıma elde etmedim. Bu plaket TYBB Edirne Şubesinin yönetim kurulunun başarısının bir göstergesidir. Biz hep beraber güçlüyüz. Bize bu plaketi vererek, onurlandıran Genel Başkanımız Nezir Karayün ve yönetim kurulumuza, şubemiz adına teşekkür ederim.

Demir ve diğer şube üyeleri de Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan tarafından konuklara iletilmek üzere kendilerine teslim eden hediye çantalarını konuklara verdi. Demir, TYBB adına bu nazik davranışından dolayı Belediye Başkanı Recep Gürkan’a teşekkürlerini iletti.

Kardeş Dernekler Ziyaret Edildi

Edirne gazeteciler derneği ve güneydoğu Avrupa gazeteciler derneği de ziyaret edildi. Karayün ve yönetim Kurulu üyeleri ile Edirne Şube Başkanı Erdoğan Demir ve yönetim kurulu üyeleri daha sonra Edirne’de faaliyet gösteren Edirne Gazeteciler Derneği adına Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Bitti ve Güneydoğu Avrupa Gazeteciler Derneği Başkanı Murat Savaş’ı da ziyaret ederek dernek çalışmaları ve basının sorunları konusunda görüş alışverişinde bulundu.

Tarihi Ciğerci Bahri Bey’den Konuklara Edirne Ciğeri

Edirne’nin tanıtımı konusunda önemli çalışmalar yürüten Tarihi Edirne Ciğercisi Bahri Dinar TYBB Genel Başkanı Karayün ve beraberindekileri işyerinde misafir ederek kendilerine Edirne Ciğer ikram etti. Karayün ve Demir, bu jestinden dolayı Dinar’a teşekkür etti.

 

adom medya, Türkiye yerel basın birliği, nezir karayün, start tv, start türk, tybb, ybbd, Edirne, tarihi Edirne ciğercisi, bahri bey, tarihi Edirne ciğercisi bahri bey, Edirne ciğeri, bahri dinar, Erdoğan demir, Ercan kutlu, esma bulut, Sabahattin acar, Ercan bitti, Edirne Gazeteciler Derneği, murat savaş, yerel basın, yerel basının sorunları, basın ilan kurumu, recep Tayyip Erdoğan, tasarruf genelgesi, resmi gazete, Güneydoğu Avrupa Gazeteciler Derneği, recep Gürkan, Ahmet topaç, fikri ak, mert soylu, fikri yalın, uha, şafak çekver, basın kartı,


Kaynak / Editör: Okunma 115

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


MagazinHaberleri

BANDIRMA BELEDİYESİ ESPOR TURNUVASI DÜZENLİYOR
Cem Yılmaz'dan esprili paylaşım: "İlk odişınım"
ÖĞRENCİLERDEN BÜYÜK BAŞARI
Esra Dermancıoğlu meydan okudu: "Artık siz yoksunuz ben varım"
İrem Derici Ivana Sert'ten intikamını aldı!
Serenay Sarıkaya'nın hayali gerçek oluyor!
'Kuruluş Osman'dan olay yaratacak tanıtım!
'Son Yaz'ın yeni afişi görücüye çıktı!

Diğer Haberler

'Güldür Güldür Show'dan yeni tanıtım!
Yağmur Tanrısevsin: Nikah masasına oturma zamanı değil
'Ayak İşleri'nin ilk fragmanı yayınlandı!
Mustafa Sandal batıyor mu?
Şevval Şahin bu soruları bilemeyince stüdyoyu terk etti!
Murat Yıldırım’dan eşi Imane Elbani’ye çay servisi...
Pınar Altuğ, Vatan Şaşmaz'ı unutamadı!
Dikkat çeken detay! Cem Yılmaz...
E-Gazete (Zımbagazetesi)
Ulusal Gazeteler
‘Bizim için Şampiyon’ filmi davalık olduYazar Sara Gül Özpak, Halis Karataş ve Bolt Pilot'un hayatını anl..
En Çok Okunanlar
16.AYVALIK ULUSLARARASI ZEYTİN HASAT FESTİVALİ, BAŞLIYOR
16.Ayvalık Uluslararası Zeytin Hasat Festivali, İzmir Çanakkale yolu.. Burhaniye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince S.. KARESİ BELEDİYESİ ULUSLARARASI ALANDA SIFIR ATIK TECRÜBELERİNİ PAYLAŞI Temizlik İşleri Müdürlüğü Ek Hizmet Binasının aç.. ÇALIŞMALAR İNCELENDİ Burhaniye Belediyesi tarafından ilçe genelinde doğal gaz ve diğer al.. Karantina günlerini eşi Selin İmer ve oğlu Arın'la birlikte İstanbul'd.. Rüzgar'la Hayata Gülümse Her hafta 15:00 ile 17:00 arası Gala TV'de  Rüzgar'la hayata g&uu.. Gözler Gökhan Gencebay'ın üzerinde! Vaktinin bir bölümünü spor salonunda geçiren G&o..

Anket Bulunamadı..

Anketler

Namaz Vakitleri
Şehir
(istanbul)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı

Hava Durumu
Şehir
(istanbul)
Bugün
18°°C - 27°°C
Pazar
19°°C - 25°°C
Salı
17°°C - 24°°C
Perşembe
17°°C - 25°°C

Günün Sözü


Avcı değilsin; avdan bahsetme! Okumadığın bir şeyi tefsir etme. Eğer hakikat üstadı senden mana sorarsa; kendi gördüğünü anlat; Pirini gördüğünü değil?


(Ömer Hayyam)


Arşiv Getir

Facebook


Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,36Yazılım - Web Aksiyon